وبلاگ

چرا دکـووود؟

چرا دکـووود؟

چرا دکـووود؟

چوب پلاست محصولی سبز، دوستدار محیط زیست با قابلیت تجزیه پذیری

جذابیت محصولات چوبی در حوزه ساختمانی، همواره از سوی مشتریان مورد استقبال قرار داشته، اما محدودیت های زیست محیطی موجود برای قطع درختان و گرانی این فراورده، چالش هایی است که توسعه ی فروش و مصرف این محصولات را با محدودیت های جدی مواجه ساخته است. همین موارد، راه را برای تغییر الگوی مصرف از چوب به کامپوزیت های چوب پلاستیک پلی وود _ (poly wood) هموار کرده است، تولید محصولاتی با ظاهر چوب، اما بر پایه ترکیبات پلیمری و استفاده از چوب های ضایعاتی، که موجب رونق بازار محصولات چوب پلاست در دنیا و ایران شده است.

دکووود

دکووود

برخلاف بسیاری از فرآورده های چوبی، تولید چوب پلاست دکووود با مصرف کمتر انرژی و با استفاده از مواد پلیمری قابل بازیافت، سرشاخه ها و پسماندهای بازیافتی صنایع چوبی، صورت می گیرد و به همین علت چوب پلاست بسیار مقرون به صرفه تر از چوب گردیده و دوستی بهتر برای محیط زیست می باشد. این بدان معنی است که نه تنها از قطع درختان جلوگیری می شود بلکه امکان بازیافت پسماندهای اشاره شده نیز فراهم می گردد. در فرمولاسیون چوب پلاستیک از ترکیب پلیمرهای مختلف و افزودنیهای مجاز بهره گرفته شده، ضمن آنکه از هیچگونه مواد شیمیایی سمی در فرمولاسیون و فرآیند تولید چوب پلاسیک استفاده نمی شود و از سوی دیگر بواسطه وجود چوب تجزیه پذیری محصولات چوب پلاست نسبت به مواد پلیمری بیشتر است، و به همین علت چوب پلاستیک را محصول سبز می نامند.

این با سرمایه گذاری قابل توجه و دانش فنی روزآمد، با ساخت بیش از 30 نوع قالب توانسته موفق به تولید انواع مختلف پروفیل های چوب پلاستیک در مقاطع متنوع شود که موجب می گردد طراحان و معماران، در طراحی های خود دست بازتری داشته باشند.

محصولات چوب پلاست دکووود

محصولات چوب پلاست دکووود جدا از آنکه در طی مراحل مختلف فرآیند تولید به صورت مستمر مورد کنترل کیفی (Qc) قرار می گیرند در عین حال از طرف مراجع آزمایشگاهی ذی صلاح در صنعت پلیمر نیز به صورت مستمر مورد آزمایش، بررسی و بازبینی کیفی قرار می گیرند، تا پروفیل های چوب پلاستیک تولیدی با کیفیتی در سطح محصولات چوب پلاست اروپایی به بازار عرضه شود.
گواه این امر در پذیرش محصولات چوب پلاست دکووود از سوی خریداران در مقایسه با محصولات چوب پلاست سایر کشورها، در سرزمین های مجاور و همسایه ایران می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =