محصولات دکووود, وبلاگ

5مزیت کامپوزیت چوب پلاست

5 مزیت کامپوزیت چوب پلاست

مزایای کامپوزیت های چوب پلاست

پیش بینی شده که در آمریکای شمالی حدود 40 میلیون عدد کفپوش چوبی وجود دارد که برخی از آنها بیش از 20 سال عمر دارند و احتمالا ظاهر انها نمایانگر سنشان نیز می باشد. طبق  اعلام انجمن دک (کفپوش) و نرده امریکای شمالی (NADRA) اگر یکی از آن دک ها مال شماست بهتر است دفعه بعد  به انتخاب متریالی که می خواهید استفاده کنید بیشتر فکر کنید.

امروزه چوب به طور فزاینده ای با چوب پلاست در حال تعویض شدن است و کفپوش های کامپوزیتی رقیب سرسخت چوب طبیعی شده اند. کامپوزیت های چوب پلاست می توانند به عنوان یک متریال انتخابی برای فضاهای بیرونی مورد استفاده قرار گیرند. آنها برای دوام خارق العاده، نگهداری آسان و زیبایی پایدار طراحی شده اند و ظاهر چوب را بدون دردسر های نگهداری مداوم  فراهم می کنند.

آدام زامبانینی، معاون رییس بازاریابی شرکت TREX (بزرگترین شرکت تولید کننده جایگزین های چوب در جهان) می گوید: « کامپوزیت های چوب پلاست با کارایی بالا و مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا و سایش روزانه به مراتب بهتر از چوب طبیعی عمل می کند. همچنین این متریال از مواد بازیافتی ساخته شده است که آن را به گزینه ای ایده آل برای مصرف کنندگان امروز که آگاه از مسائل محیط زیستی هستند تبدیل می کند.»

کف پوش کامپوزیت

در اینجا پنج مزیت اصلی استفاده از کفپوش های کامپوزیت را مورد بررسی قرار می دهیم:

” دوام، نگهداری آسان، زیبایی، پایداری، ارزش “

1- دوام: دک های کامپوزیت چوب پلاست برای حداکثر دوام طراحی شده است به طوری که در برابر محوشدگی رنگ، لک شدن، خراشیدگی و فساد مقاومت کرده و دچار پوسیدگی، ترک خوردگی و تاب خوردگی نمی شوند. همچنین ضد حشرات بوده و از خود، ترکش (ذرات برنده) تولید نمی کند که این امر این محصول را برای کودکان و حیوانات ایمن کرده است.

2- نگهداری آسان: با استفاده از کامپوزیت های چوب پلاست شما به هیچ عنوان نیازی به سنباده زدن، لکه گیری و رنگ آمیزی نخواهید داشت و صرفا تمیز کردن آن با آب و صابون جهت حفظ زیبایی و ثبات آن برای دهه ها کافی است

3- زیبایی: وجود الگوهای موجود بافت در چوب طبیعی با وضوح بالا و رنگ های غنی باعث شده که کامپوزیت های چوب پلاست بیش از هرزمان دیگری طبیعی جلوه کنند. گزینه های رنگی موجود، از تناژ های برگرفته از اعماق زمین تا رنگ های قرمز تند و خاکستری بکر با الهام از چوب درختان جنگل های گرمسیری که دارای رگه های منحصر بفردی هستند می توانند به زیبایی فضاهای بیرونی بیافزایند و آنها را کاملا سفارشی کنند.

4- پایداری: کامپوزیت های چوب پلاست ظاهر و حس چوب طبیعی را بدون ایجاد اثرات نامطلوب زیست محیطی فراهم می کنند. تخته های چوب پلاست با استفاده از مواد بازیافتی از جمله ضایعات چوبی صنعتی اصلاح شده و پلاستیک قابل بازیافت از وسایل معمول مانند کیسه های خرید و روزنامه تولید می شود.

5- ارزش:  اگرچه هزینه اولیه کف پوش کامپوزیت می تواند بیشتر باشد امااگر هزینه نگهداری مداوم مورد نیاز چوب طبیعی را در نظر بگیریم می توانیم متوجه این نکته شویم که کامپوزیت های چوب پلاست می توانند هزینه ی خود را با گذشت کمتر از 10 سال جبران کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 2 =