بدون دسته, وبلاگ

راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

الف) نکات کلی 

 1. با توجه به ساختار چوب پلاست این محصول به طور تقریبی در هر متر مربع قادر به تحمل وزنی برابر با.430 کیلوگرم می باشد.
 2. مصرف متریال چوب پلاست جهت پوشش سطوح و امور تزیینی، الزاما نیاز به زیرسازی فلزی و یا متریال مناسب دیگر می باشد.

ب) شرایط نگهداری متریال چوب پلاست قبل از استفاده :

 1. پروفیل های چوب پلاست پس از حمل در محل پروژه باید در سطحی کاملاٌ صاف قرار بگیرند.
 2. چیدمان پروفیل های چوب پلاست باید به صورت افقی باشد.
 3. پروفیل ها باید در مکانی خشک که هوا در آن جریان داشته باشد نگهداری شوند.

ج ) شروع کار (زمان اجرا) :

 1. زمان اجرای عملیات پوشش کف با متریال چوب پلاست باید به نوعی آغاز گردد که سایر امور ساختمانی به پایان رسیده باشد.
 2. لازم است قبل از شروع عملیات نصب پوشش کف با متریال چوب پلاست نسبت به تراز بودن سطوح زیرین کار با استفاده از پروفیل های مناسب صورت گیرد.
راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

د) اجرای کف :

 1. برای عملیات زیرسازی می توان از متریال های مختلف استفاده کرد که بنا به شرایط محیطی و همچنین امکانات فضای اجرا می تواند متفاوت باشد، این متریال ها می تواند قوطی چوب پلاست، قوطی آهن یا آلومینیومی باشد. تشخیص نوع متریال زیرسازی و ابعاد آن برعهده ی کارشناسان شرکت می باشد.
 2. در صورت نیاز و تشخیص استفاده از زیرسازی آهنی با توجه به محل، تردد و دیگر موضوعات مرتبط، میتوان از قوطی 40*40، 30*30 و 20*20، میلیمتر استفاده گردد و برای جلوگیری از خوردگی قوطی آهنی استفاده از ضدزنگ مناسب در 4 وجه قوطی ها الزامی می باشد.
 3. -زیرسازی و فواصل بین قوطی ها به صورت آکس به آکس حداکثر 30 سانتی متر می باشد.
 4. برای هرگونه نصب پیچ، حتماً محل مورد نظر با دریل سوراخ گردد و از ایجاد سوراخ بوسیله پیچ برروی سطح کار اجتناب گردد.
 5. فاصله طولی بین پروفیل های چوب پلاست در هنگام نصب باید 3 میلیمتر باشد.
 6. پیچ های مورداستفاده می بایست از جنس گالوانیزه یا استیل با طول مناسب باشد.
 7. با توجه به اهمیت زیرسازی در زیباسازی و استحکام عملیات پوشش کف با متریال چوب پلاست لازم است هم جهت با نصب طولی پروفیل ها در محل طلاقی 2 پروفیل به صورت طولی، قوطی های زیرسازی دوبل گردد که به صورت معمول برای 150سانتی متر این عمل انجام می گیرد .
 8. برای استحکام شبکه فلزی زیرسازی در راستای چیدمان متریال چوب پلاست هر 2 نیاز به زیر سازی با قوطی فلزی داریم تا استحکام شبکه زیرسازی تقویت گردد.
راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

و ) اجرای نما :

 1. قبل از نصب نما می بایست از ترازبودن سطح کار کاملاً مطمئن گردید.
 2. در صورت تشخیص کارشناسان شرکت مبنی بر استفاده از قوطی فلزی در شبکه زیرسازی با توجه به محل و دیگر موضوعات مرتبط، میتوان از قوطی 40*40، 30*30 و 20*20، میلیمتر استفاده گردد و برای جلوگیری از خوردگی قوطی فلزی، استفاده از ضد زنگ مناسب الزامی می باشد.
 3. در زیرسازی شبکه فلزی نما، فاصله بین قوطی ها، آکس به آکس حداکثر 30 سانتیمتر می باشد.
 4. در حالتی که نما تماماٌ از متریال چوب پلاست استفاده می گردد، زیرسازی فلزی برروی نما با تمام شرایط گفته شده انجام می گیرد و متریال چوب پلاست با استفاده از بست برروی شبکه فلزی زیرسازی مهار می گردد.
 5. در شرایطی که در نما چوب پلاست بصورت تلفیقی و ترکیبی، با هر متریال دیگر صورت گیرد، بهتر است در ابتدا آن متریال اجرا گردد و بعد از آن پروفیل های چوب پلاست برروی نما اجرا شود تا آسیبی به آنها در هنگام اجرا وارد نگردد. دراین موقع با توجه به حساسیت و سختی استفاده از دو متریال متفاوت، هماهنگی لازم کارفرما و یا نماینده او با گروه نصب چوب پلاست الزامی می باشد.
 6. در قسمت های زاویه دار نما و کنج ها برای زیبایی کار بهتر است پروفیل های چو ب پلاست فارسی بر گردیده و نصب گردند. لازم است برای اجرای دقیق تر نما در قسمت های ذکر شده که نیاز به فارسی بر کردن متریال چوب پلاست دارد، در بخش زیرسازی شبکه فلزی نهایت دقت بکارگرفته شود تا در هنگام فارسی کردن متریال چوب پلاست کمترین ضریب خطا را داشته باشیم.
 7. در مواقعی که امکان فارسی بر کردن چوب پلاست به دلایل مختلف در قسمت های زاویه دار و نما و کنج ها وجود ندارد، بهتر است از نبشی مناسب برای کاور کردن آن قسمت ها استفاده گردد.
 8. فواصل طولی، نوع پیچ، سوراخ کاری و سایر موارد ذکرشده در بخش کف در مورد نصب نما نیز صادق می باشد .
راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

راهنمای نصب چوب پلاست دکووود

ه )ساخت مصنوعات :

با توجه به تنوع مصنوعات ساخته شده با چوب پلاست دکووود از قبیل آلاچیق، پرگولا، نیمکت، مبلمان شهری و… همچنین گوناگونی پروفیل های تولیدی چوب پلاست، دستورالعمل ساخت هر محصول مختص به خود می باشد. جهت ساخت هرگونه مصنوع با متریال چوب پلاست با کارشناسان شرکت دکووود تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم در اختیار شما قرار بگیرد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =