چوب پلاست, وبلاگ

چرا چوب پلاست بادوام تر از سایر چوب هاست؟

چوب پلاست

چوب برای هزاران سال در ساخت سازه های کوچک و بزرگ از چوب استفاده می‌شده است و به‌عنوان بهترین ماده برای ساخت و ساز مورد نظر بود، امروزه که مصالح ساختمانی جدید و خلاقانه ای مانند چوب پلاست توسعه یافته به راحتی می‌تواند جایگزین چوب گردد، ضمن آنکه فاقد معایب چوب نیز می باشد.

چوب پلاست چیست؟

چوب پلاست از مواد پلیمری با چگالی بالا، خرده های چوب و افزودنی‌های لازم ساخته شده است. این پلیمرها‌ را می توان به هر شکلی درآورد و اغلب برای ساخت بطری، لوله، قطعات خودرو و حتی اسباب بازی استفاده می‌شود. در طی چند دهه گذشته، از آن ها  برای ساخت پروفیل های چوب پلاست نیز استفاده شده است.

چوب پلاست: بادوام ترین الوارها

به دلایل زیر چوب پلاست بادوام ترین گزینه در نظر گرفته می شود:

استحکام

ترکیب شیمیایی پلیمرها استحکام زیادی به آن می دهد. آن ها از پیوندهای کووالانسی تشکیل شده است که به پیوند کربن به کربن معروف هستند. شکستن یا از هم گسستن این پیوندها بسیار دشوار است و همین استحکام اطمینان از چوب پلاست را حاصل می کند.

پلیمرها را می توان تقویت کرد

چوب پلاست از تجزیه پلیمرها به گلوله‌هایی ساخته می‌شوند که پس از ذوب، با مواد افزودنی و خرده های چوب مخلوط می‌شوند و به شکل نهایی اکسترود شده و از قالب خارج می‌شوند.

توانایی مقاومت در برابر عوامل محیطی

قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی یک نگرانی جدی برای هر سازه ای است. در اینجا نحوه برخورد چوب پلاست با عوامل مختلف را شرح می دهیم:

گرما و سرما

دمای زیاد باعث انبساط و انقباض چوب می شود و در طول زمان یکپارچگی تخته را ضعیف می کند. وقتی رطوبت به معادله اضافه می‌شود، دیدن تخته‌هایی که متورم و تابدار می‌شوند، معمولی است. این در نهایت علاوه بر ضعف تخته منجر به ترک خوردن، پوسیده شدن و خرد شدن می شود.

چوب پلاست با کیفیت بالای دکووود به طور جدی تحت تأثیر دمای کمتر از 400 درجه قرار نمی گیرند، حتی در صورت وجود رطوبت.

آب

حتی پروفیل های تحت فشار نیز در نهایت آب را جذب می کنند، زیرا چوب یک ماده متخلخل است. در نتیجه تخته ها پوسیده و تخریب می شوند.

چوب پلاست ضد آب است. یک انتخاب عالی برای هر کاربرد دریایی و در مناطق مرطوب است. اگرچه معمول نیست، اما اگر کپک و قارچ روی آن نشست، می توان آن را به سادگی با آب و صابون پاک کرد!

مقاوم در برابر آفات

حتی میتوانیم بگوییم دافع آفات هستند – حشراتی مانند موریانه ها، زنبورهای نجار، مورچه ها و سوسک ها علاقه ای به نفوذ به پلاستیک ندارند. تضعیف و آسیب به ساختار توسط این آفات رایج به سادگی نمی تواند در هنگام استفاده از چوب پلاست رخ دهد.

آیا از مواد بازیافتی برای ساخت پلی وود استفاده می شود؟

بله. پروفیل های کامپوزیت چوب پلاست با کیفیت دکووود شامل پلیمرهای حاصل که از مواد بازیافتی و نیز مواد بازیافتی تهیه شده است.

همچنین قابلیت بازیافت تکه های الواری که پس از اتمام پروژه باقی مانده است نیز وجود دارد!

چوب پلاست دکووود

برای دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان چوب پلاست دکووود با شماره های زیر در تماس باشید:

09338091291 – 09902021806

 56901173 – 56901167 – 56901265 – 56901439 – 56901398 – (021)

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =