وبلاگ

5 واقعیت درمورد چوب و چوب پلاست

5 واقعیت درمورد چوب و چوب پلاست

5 واقعیت درمورد چوب و چوب پلاست

عدم نیاز به مراقبت

5 واقعیت درباره کامپوزیت های چوب پلاست

1- کامپوزیت های چوب پلاست بسیار شبیه به کفپوش های پیش ساخته است. این کامپوزیت به صورت یک محصول تمام شده به دست شما می رسد و به هیچ عنوان نیاز به نگهداری، لکه گیری و یا رنگ آمیزی نداشته و صرفاً در فواصل زمانی دوره ای (هفتگی ـ ماهانه) نیاز به شستشو با آب و محلولهای غیر اسیدی (مانند صابون مایع) دارد، بر خلاف چوب طبیعی (ترمووود) که بعد از نصب و در بازه زمانی سالانه نیاز به فرآیند ترمیم و رنگ آمیزی داشته و بایستی در هر نوبت با صرف زمان و هزینه، انرژی خود را صرف نگه داری از آن کنید.

ایجاد فضای گرم

5 واقعیت درمورد چوب و چوب پلاست

2- کامپوزیت های چوب پلاست بسیار شبیه به چوب طبیعی می باشند. این محصولات فرآیند تکمیل را در دو سه دهه اخیر طی کرده، به نحوی که امروزه چوب پلاست، با برخورداری از ظرافت و تنوع، زیبایی و حس گرمی چوب را در فضاهای کاربردی شما به نمایش می گذارند.

سازگار با محیط زیست

5 واقعیت درمورد چوب و چوب پلاست

3- کامپوزیت های چوب پلاست سازگار با محیط زیست بوده و مواد و افزودنی های استفاده شده در آنها، فاقد هرگونه سموم می باشند، ضمن اینکه در روش تولید و به پاس داشت حفاظت از منابع طبیعی و جنگل ها، صرفاً از ضایعات چوب (پودر و تراشه های حاصل از صنایع چوبی) استفاده می شود و فرآیند تولید کامپوزیت های چوب پلاست نیز در طول یک دهه فعالیت دکووود کاملاً بومی شده است. از اینرو ملاحظه می گردد که چوب پلاست جدا از جلوگیری از فرآیند جنگل زدایی، عاری از سمومی هستند که حتی در چوب های فرآوری شده و ترمووود نیز یافت میشود. همچنین برتری دیگر این محصولات عدم هر گونه اتلاف منابع آبی در فرایند تولید آن است.

ایمنی از هر جهت

5 واقعیت درمورد چوب و چوب پلاست

4- کامپوزیت های چوب پلاست محصولاتی ایمن است. در کامپوزیت های چوب پلاست با توجه به نوع مواد اولیه مورد استفاده و فرآیند تولید و افزودنیهای تعریف شده، امکان رشد هرگونه قارچ و خزه و یا بیدزدگی محصول، که در چوب شایع است، وجود نداشته باشد، در عین حال چوب پلاست محصولی ضد آتش بوده و پوسیدگی که در محصولات چوبی وجود دارد، در این تولیدات مشاهده نمی شود. مجموع این ویژگی ها موجب می شود که استفاده از محصولات چوب پلاست دکووود خانه را برای کودکان و حیوانات خانگی ایمن تر می کند.

هزینه کم و ماندگاری بالا

5 واقعیت درمورد چوب و چوب پلاست

5- هزینه ی کامپوزیت های چوب پلاست در طول عمر مفید آن (طول دوره استفاده) بسیار کمتر از چوب طبیعی بوده و از ماندگاری بیشتری نیز برخوردار است. درحالی که ممکن است در نگاه ابتدایی، استفاده از چوب های ترمووود و یا فرآوری شده با هزینه کمتری همراه باشد، اما هزینه ی نگه داری آن در طول زمان به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از چوب پلاست است .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =